Szülőként minden tőlünk telhetőt megteszünk annak érdekében, hogy gyermekeinket biztonságban tudjuk: biciklis sisakot adunk rájuk, megtanítjuk őket a közúti közlekedés legfontosabb szabályaira, elzárjuk a gyógyszereket, vegyszereket.
Ugyanakkor – minden óvintézkedés és intelem ellenére – könnyedén megtörténhet a baj. S bár természetesen gyermekeink élete, testi épsége, egészsége az elsődleges, nem feledkezhetünk meg a balesettel járó anyagi terhekről sem. Hiszen ha, kiesünk a munkából, gyógyszereket, kötszereket kell venni, gyógytornára, rehabilitációra kell vinni a kicsit, azt a családi költségvetés is megérzi.
Ilyenkor bizony minden plusz forint jól jöhet.
A legtöbb szülőnek nincs tudomása arról, hogy ha gyermeke magyar állampolgár, állandó magyarországi lakóhellyel rendelkezik, harmadik életéve betöltésének napjától tizennyolcadik életévének betöltése napjáig balesetbiztosításban részesül, mégpedig ingyen.
A biztosítás minden, fenti feltételnek megfelelő gyermeknek ingyen jár, a szülőket fizetési kötelezettség tehát nem terheli. A balesetbiztosítás díját ugyanis a Magyar Állam fizeti meg a biztosítónak. A Magyar Állam képviseletében eljáró Nemzeti Fejlesztési Minisztérium Generali Biztosító Zrt.-vel kötött szerződést.
"A Magyar Állam képviseletében eljáró Nemzeti Fejlesztési Minisztérium két naptári évre szóló – 2018. január 1. napjától 2019. december 31. napjáig - szerződést kötött a Generali Biztosító Zrt.-vel annak érdekében, hogy az Általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosításról szóló 119/2003.(VIII.14.) Kormányrendeletnek megfelelően biztosított korosztályba tartozó magyar állampolgárok a 3. életévük betöltésének napjától 18. életévük betöltésének napjáig államilag finanszírozott balesetbiztosítási védelemben részesüljenek."
Sőt, a biztosító nem csupán az óvodában, iskolában elszenvedett balesetek esetén fizet, hanem akkor is, ha a gyermek otthonában, sportolás vagy épp nyaralás közben szerez sérülést. Ráadásul bárhol a világon – Magyarországon vagy más államban, a nemzetközi vizeken vagy egy utasszállító repülőgép fedélzetén - sérül meg a gyermek, jogosult a biztosítási összegre.
Csonttörés és 10 % alatti, maradandó egészségkárosodás esetén 3000 Ft jár, 10 % és 29 % közötti rokkantság esetén pedig 50. 000 Ft. 30 %-os maradandó egészségkárosodástól kezdődően a 300. 000 Ft-os biztosítási összeg rokkantság fokának megfelelő százaléka, baleseti halál esetén pedig 200. 000 Ft kerül kifizetésre, igénylés esetén.
Hogyan jelenthető be szolgáltatási igény?
Szolgáltatási igényét a leggyorsabban online vagy személyesen, az igénybejelentő nyomtatvány kitöltésével a Generali Biztosító Zrt. kijelölt ügyfélszolgálatain intézheti az alábbiakban ismertetett módokon.
A Generali Biztosító Zrt. telefonos ügyfélszolgálata munkanapokon 8-20 óra között várja ügyfelei hívásait a +36 1 452 3333 telefonszámon is.
Bővebb tájékoztatás a hét minden napján a 24 órán át helyi tarifával hívható általános gyermek- és ifjúsági balesetbiztosítás információs telefonszámon kapható: 36 (1) 465-3745.
dr. Farkas Nóra
Mit szólnál, ha valaki – virtuálisan – megfogná a kezed és megmutatná a kiutat abból a kusza, átláthatatlan labirintusból, amit egy átlagember számára a jog világa jelent? Szeretnél egy olyan oldalt, ahol közvetlen hangnemben, közérthetően segítenének neked abban, hogy a mindennapok során felmerülő feladatokkal bátrabban, tudatosabban nézhess szembe? Csatlakoznál egy olyan közösséghez, ahol biztos lehetsz abban, hogy szakmailag megalapozott tanácsokat kapsz?
Ha a válaszod igen, tarts az Anyaközlöny csapatával! Szeretettel várunk! www.anyakozlony.hu
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges