Jelenlegi hely

Olaszos család 3 kisgyermekkel

Beküldő lakhelye: Bács-Kiskun megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz a második kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Az, hogy látom, hogyan válik előbb kisbaba, később óvodás, iskolás gyermek, egy igazi, érett, önálló személyiséggel rendelkező ember abból a vágyból, ami akkor született, mikor eldöntöttük a férjemmel, hogy családdá szeretnénk válni. Fantasztikus minden nap megtapasztalni, mennyire csodálatos kisemberek ők és mennyire csodálatos, hogy a szüleik lehetünk.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A testvérek közötti viták kezelése.

A legnehezebb számunkra, hogy úgy terelgessük őket a mindennapokban, hogy a személyiségüket figyelembe véve igazságosan tegyük mindezt és egyúttal ők is megőrizzék igazi, önfeledt és boldog gyermek-énjüket és testvéri szeretetüket bármiféle negatív érzés nélkül.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Ha engem választ a zsűri egyik nyertesnek, akkor remélhetőleg megtanulom elsimítani a gyermekeim közötti feszültségeket és úgy tudom majd őket szavakkal motiválni, hogy ne érezzék azt külső kényszernek. Mindeközben a kapcsolatunk minőségében jelentős változás következik be, mert a kommunikáció által én is jobban megértem majd a gyermekeim tetteinek okát és jobban tudom majd kezelni a ma még nehézséget jelentő szituációkat.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére