Jelenlegi hely

Listák bölcsi-, ovi- és sulikezdéshez

Mit kell venni/vinni a bölcsibe/oviba/iskolába? Mely kinőtt holmik helyett kell újat venni? Az anyák kapacitása is véges, de nem kell mindent észben tartanod!

Annyi csupán a teendő, hogy összeírd, melyik gyerkőcnek mit, mennyit, mekkorát, mikorra stb., majd a jegyzeteidet gondosan tedd a táskádba. Néhány praktikus tanáccsal és az évkezdést segítő, szerkeszthető-nyomtatható ellenőrző listákkal igyekszünk megkönnyíteni számodra a tanévkezdési hajrát.

Ellenőrző listáinkon nem csak azt pipálhatod, hogy mi az ami már megvan, de nyomon követheted a kiadásokat, vezetheted, hogy mit - honnan szerzel be, sőt: gyermeke(i)d láb és ruha méreteit is feljegyezve igazán hasznos segítséged lesz a bevásárlásban.

Kattints a képre a letöltéshez!


Jó tanácsok:

  • Készülj fel: nézd át, vajon a tavalyi holmik között van-e még használható? Lehet, hogy alig fogyott például a temperából, felesleges lenne újat venni. Nincs szükség évente új körzőre, vonalzóra sem, de lehet, hogy az ovis zsák elszakadt, vagy mosásra szorul.

 

  • Ne hagyd az utolsó napokra a bevásárlást: könnyen előfordulhat, hogy nem kaptok megfelelő méretű tornacipőt, vagy elfogy a hercegnős tolltartó… Előzzétek meg a tömeget, és menjetek kora délelőtt vásárolni. Délutánra a gyerekek is fáradtabbak, nehezebben viselik a hosszas üzletről üzletre történő vándorlást.

 

  • Ahány ház, annyi szokás: ha most kezd a gyerkőc az adott intézményben, vagy ha új pedagógus várja őt szeptembertől, mindenképpen kérdezz rá, mire lesz szükség! Egyes óvodák kérnek rajzeszközöket, mások a csoportpénzből finanszírozzák az ilyesmit; lehet, hogy alsóban kellett tornadressz a lányoknak, de felsőben fehér pólóra lesz szükség… A felesleges költekezés megelőzhető néhány telefonhívással.

 

  • Sok bosszankodástól megkímélheted magad és az óvónőket is, ha gyermeked holmiját ellátod a jelével. Kaphatók már percek alatt felvasalható matricák, de bele is hímezheted ágyneműbe, ruhába. Fogmosó pohár, fogkefe, cipő jelölése a legegyszerűbben úgynevezett CD-író filccel történhet: keresd az írószerboltokban! Így nem lesz vita, hogy az 5 pár egyforma, 29-es fekete tornacipő közül vajon melyik a kisfiadé… Elsősöknél ugyanígy megjelölhetsz szinte mindent a gyerkőc monogramjával.


Jó munkát!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Szilveszteri kényeztetés: házi likőrök egyszerűen

Az ünnepi időszak tökéletes alkalom arra, hogy különleges finomságokkal lepjük meg magunkat és szeretteinket. Mi lehetne jobb, mint egy saját készítésű likőr, ami egyszerre melengeti a szívet és csempész egy kis luxust a mindennapokba? Négy egyszerű, de ínycsiklandó receptet hoztunk, amelyek garantáltan feldobják a szilvesztert – akár egy vidám összejövetel, akár egy meghitt, kanapén töltött este a terv.
szilveszter

10 jó tanács az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, babonák

Az újévi szokások nem változtak az idők folyamán még mindig úgy tarják: ”amilyen az újév napja, olyan lesz az egész esztendő is”.
Szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Jó tanácsok az év utolsó napjára, avagy szilveszteri hagyományok, népszokások, babonák

Az év utolsó napjához és éjjeléhez, illetve január elsejéhez számos szilveszteri népszokás és babona társul. Ezek közül csemegéztünk és összeszedtünk neked 21 újévi hagyományt és hiedelmet – nehogy valamit elfelejts vagy valamiből kimaradj!
Ugrás az oldal tetejére