Jelenlegi hely

Csaknem 142 ezer gyerek kap meleg ételt a nyáron

Mintegy 1500 önkormányzattól 142 ezer gyerek részesül meleg ételben a nyáron a kormány 3 milliárd forint keretösszegű pályázata nyomán - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkóztatásért felelős államtitkára csütörtökön az M1 aktuális csatorna műsorában.

Czibere Károly hangsúlyozta: a pályázó önkormányzatok száma kétszázzal, a kedvezményezett gyerekek száma pedig 18 ezerrel növekedett az elmúlt évhez képest. Ugyanakkor a kormány a jövőben úgy kívánja átalakítani a rendszert, hogy az önkormányzatok számára ne pályázati lehetőség, hanem általános kötelezettség legyen a nyári gyermekétkeztetés, annak érdekében, hogy egy gyerek se maradjon meleg étel nélkül - tette hozzá a politikus.

Mint elmondta: az elsődleges célcsoportot a rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülő gyerekek jelentik; ennek megfelelően a leginkább hátrányos helyzetű települések 80 százaléka részt vesz a programban. Az államtitkár arról is szólt, hogy a kormányzat egy 400 millió forint keretösszegű pályázati programot hirdetett az önkormányzati szociális ellátó intézmények fejlesztésére. A jelentkező száz önkormányzat közül huszonegy részesülhet a támogatásból.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

5 apró szokás, amitől kiegyensúlyozottabb lesz a családi élet

Van, amikor minden egyszerre történik: a gyerekek beszélnek, a táska nincs bepakolva, a vacsora odakozmál, és persze épp akkor csöng a telefon. Ilyenkor a „kiegyensúlyozott családi élet” kifejezés leginkább egy távoli álomnak tűnik. Pedig nem a nagy, drámai változások segítenek, hanem azok az apró szokások, amik csendben, lassan átrendezik a napjainkat.
5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

5 dolog, amit a természet jobban tanít, mint bármelyik iskola

Gyerekkorunkban magától értetődő volt, hogy kint játszunk. Faleveleket gyűjtöttünk, kavicsokat raktunk sorba, vagy csak lestük, ahogy a hangyák jönnek-mennek a járdán. Ma sok gyerek idejének nagy része zárt térben telik: iskola, otthon, képernyő.
A női termékenység titkai

A női termékenység titkai

A fogantatás és a születés misztérium. Ma már mintha ezt elfelejtettük volna. Mintha a nők már nem bíznának a testükben és abban, hogy képesek egy gyermeket a világra hozni. Egyre inkább támaszkodnak a külső hatásokra, orvosi segítségre. A külső hatások miatt is, hiszen a társadalom nyomása és a stresszes környezet egyáltalán nem segít a nyugodt gyermekvállalásban. Sok nő egyre később, gyakran csak a negyvenes éveiben jut el oda, hogy megtalálja a megfelelő párt, akivel családot alapítana, és biztos egzisztenciát is tud maga mögött. A testünk ilyenkor még alkalmas a babavállalásra, de nem mindegy hogy addig hogyan éltünk. Mit történt testünkkel, lelkünkkel.
Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Egészséges őszi sütik bűntudat nélkül

Az ősz a sült alma, az illatos fűszerek és a sütőtök szezonja nálam, főleg, ha már kint beköszönt a csípős idő. Ilyenkor egy házi sütemény nem csak a testet, de a lelket is felmelegíti. Mit süssünk, ha az őszi ízek élvezete mellett az egészség is fontos szempont számunkra?
Ugrás az oldal tetejére