Jelenlegi hely

Németh család

Beküldő lakhelye: Baranya megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Ma reggel Gyermekem még félálomban és az ébredéssel küzdve egyszer csak kijelentette: "Anyajó annyira szeretlek!". Azt hiszem annál nagyobb öröm, illetve boldogság, amit ez a kijelentés okozott egy Anyának nem kellhet.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

Az, hogy gyermekem megtegye, amit kérek. (Pl. fürdés, játék összepakolás, táska bepakolás...)

A végtelen türelem és a szinte folyamatos kreativitás biztosítása.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Azért, hogy meg tudjam értetni és el tudjam Gyermekemmel fogadtatni a feladatokat, kötelezettségeket. Nagyon szeretnék olyan eszközöket megtanulni és napi rutinná tenni, ami segít abban, hogy Gyermekem szükség esetén együttműködőbb legyen, teljesítse kéréseimet. (Hétfőn a cipős, vicces öltözésre serkentő megoldást mindenképpen ki fogom próbálni:))
Célom még (ami talán egy kicsit távolabb esik a tréning szűken vett témakörétől, de talán ebben is segít a kommunikáció fejlesztésével), hogy megtaláljam azokat a játékokat, foglalkozásokat, amelyekkel örömmel, hasznosan együtt tudjuk tölteni az időt.

 

A feltöltött kép illusztráció, nem a pályázó saját képe.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére