Jelenlegi hely

Elindultak a pályázatok a legállatbarátabb intézmény címekért

Pályázzatok és mutassátok meg, ahova jártok, legyen az óvoda, általános iskola vagy gyógypedagógiai intézmény, mennyire szeretik a gyerekek az állatokat! Hat féle intézmény pályázhat, a legkisebbektől a legnagyobbakig!

Az „Állatvédelem gyerekeknek” szerkesztőbizottsága az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi, Jogi, Elemző- és Módszertani Központjának szakmai támogatásával pályázatot hirdet

  • óvodák számára az „Állatbarát Óvoda”, „Örökös Állatbarát Óvoda” és az „Év Állatvédő Óvodája 2025” címekért.
  • általános iskolák számára az „Állatbarát Általános Iskola”, „Örökös Állatbarát Általános Iskola” és az „Év Állatvédő Általános Iskolája 2025” címekért.
  • gyógypedagógiai intézmények számára az „Állatbarát Gyógypedagógiai Intézmény” és az „Év Állatvédő Gyógypedagógiai Intézménye 2025” címekért.
  • gyermekotthonok számára az „Állatbarát Gyermekotthon” és „Év Állatvédő Gyermekotthona 2025” címekért.
  • középiskolák számára az „Állatbarát Középiskola” és az „Év Állatvédő Középiskolája 2025” címekért.
  • bölcsődék számára az "Állatbarát Bölcsőde" és "Év Állatvédő Bölcsődéje 2025" címekért.

Minden magyarországi és határon túli magyar általános iskola pályázhat. 2024-ben tevékenységük alapján 490 oktatási intézmény kapta meg az „Állatbarát” címet.

A pályázatra olyan intézmények jelentkezését várják, akik a 2024/2025-ös tanévben kiemelkedően sokat tesznek az állatvédelemért, és arra törekednek, hogy beépítsék a felelős állattartást a nevelésbe változatos és kreatív programok segítségével.

A pályázat értékelése a jelentkezési lapon megadott szempontok alapján, pontrendszerben történik. A teljesült feltételeket a rövid írásbeli bemutatáson túl képekkel és/vagy videókkal szükséges igazolni.

Beküldéstől az értékelésig

A beérkező pályamunkákat neves szakmai zsűri bírálja el.
Az érvényes pályázat feltétele a hiánytalanul kitöltött jelentkezési lap és a kötelező mellékletek határidőn belüli beküldése.

A kitöltendő dokumentumok a kiválasztott pályázatok weboldalán a jobb sávban találhatóak.
Beküldés: allatvedelemgyerekeknek@gmail.com

A pályázaton az első 3 helyezettet díjazzák, az oklevélen túl meglepetésekkel és nyereményekkel is készülnek. Az „Állatbarát Általános Iskola / Óvoda / Bölcsőde / Középiskola / Gyógypedagógiai Intézmény” és az „Örökös Állatbarát Általános Iskola / Óvoda / Bölcsőde / Középiskola / Gyógypedagógiai Intézmény” pályázatokon a feltételeknek megfelelt intézményeket díjazzák oklevéllel.

Pályázati menetrend

A pályaművek beküldési határideje: 2025. április 30.
Nevezés: allatvedelemgyerekeknek@gmail.com
Zsűrizés: 2025. május
Eredményhirdetés: 2025. június

Állatvédelem gyerekeknek - mit is tudhatunk meg róluk?

Az Állatvédelem gyerekeknek weboldal és szervezet szerkesztősége önkéntesekből áll, állatorvostan-hallgató-, jogász-, pedagógus- és pszichológushallgatók. Az oldal az Állatorvostudományi Egyetem Állatvédelmi Központ szakmai támogatásával működik.

Céljuk, hogy közelebb hozzák az állatvédelmet, az állatokkal való helyes bánásmódot és a felelős állattartást a gyermekekhez változatos, kreatív tartalmak segítségével. Fontos továbbá, hogy útmutatást adjanak az állatvédelem legfontosabb területeiről a szülőknek és pedagógusoknak, hogy ők ezt a tudást továbbadhassák gyermekeiknek, diákjaiknak.

Abban hisznek, hogy az állatvédelem egyik fontos alappillére a gyerekeknek szóló állatvédelmi oktatás.

ADL - Debrecenimami

Forrás

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

Pályázat típusa: rajzpályázatKorosztály: óvodások és általános iskolás alsó tagozatosokBeküldési határidő: 2025. június 10.
Kés - és?

Kés - és?

A háziasszony jellemzően főz. Persze nem sorsszerűen. A gyorséttermek, pizzák, hamburgerek és csirkemell csíkok világában igazzá vált: aki telefonálni tud, főzni is tud.
Ugrás az oldal tetejére