Jelenlegi hely

Lányok Napja – A jövőt most alakítod!

Fedezd fel a robotok világát, a mobil applikációk titkait, a környezetbarát energiaforrásokat! Interaktív pályaorientációs nap április 10-én, ahol motiváló előadásokkal és inspiráló beszélgetésekkel, valamint interaktív programokkal várják a középiskolásokat és egyetemistákat. 

Ezen a napon az ország legizgalmasabb cégei, egyetemei és kutatóintézetei nyitják meg kapuikat, hogy testközelből tapasztald meg, milyen lehetőségek várnak rád a STEM területeken. Látványos bemutatók, interaktív programok és kulisszatitkok - betekinthetsz menő irodákba, gyárakba, kutatóintézetekbe és egyetemekre. Megismerheted a legújabb technológiai fejlesztéseket, kipróbálhatsz innovatív eszközöket és applikációkat.

Az elmúlt években 300 iskolából több mint 15 ezer fiatal lány szerzett inspirációt jövőbeli elhelyezkedéséhez a legjobb technológiai vállalatok, egyetemek és kutatóintézetek programjain.

A Lányok Napja egy országos STEM (természettudományok, technológia, mérnöktudományok, matematika) területekhez közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap diáklányok részére. A program célja, hogy az addig átláthatatlan labirintusok átjárhatóvá váljanak: a résztvevők interaktív programokon gyakorló mérnököktől, kutatóktól első kézből kapnak információkat a szakmák valódi kihívásairól és a lányok elhelyezkedési lehetőségeiről.

Ezen a napon felsőtagozatos általános- és középiskolás lányok személyesen vagy online csatlakoznak az adott vállalat, egyetem vagy kutatóintézet interaktív programjához, ahol elmerülhetnek a kémcsövek, a robotok és precíziós műszerek világában.

Találkozhatnak kutatókkal, mérnökökkel, informatikusokkal, akik mesélnek a munkájukról, saját útjukról, és arról, hogyan lehet lányként is sikeresen elhelyezkedni ezeken a területeken. Beleshetnek a trendi irodák kulisszatitkaiba és testközelből tapasztalhatják meg, mennyi lehetőséget nyithat meg előttük a természettudományos tárgyak szeretete.

Ha még nem vagy biztos benne, hol tanulnál tovább középsuli után, vagy nem tudod, hogy milyen legyen az álommunkahelyed, akkor gyere el a Lányok Napjára, ahol az ország legizgalmasabb cégeinek és egyetemeinek műhelytitkaiba leshetsz be.

⁣⁣A programokon iskolaidőben igazoltan vehetsz részt, a Lányok Napja pályaorientációs napnak minősül. Az igazolást a helyszínen fogod megkapni

A részvétel ingyenes.⁣

PROGRAMOK ÉS JELENTKEZÉS

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Ugrás az oldal tetejére