Jelenlegi hely

Veszélyes játékfegyvereket talált a fogyasztóvédelmi hatóság

Fulladásveszélyes és mérgező játékfegyvereket talált vizsgálatai során a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH).

A hatóság csütörtöki tájékoztatása szerint azért vonták vizsgálat alá a játékfegyvereket, mert az elmúlt két évben több, a biztonsági előírásoknak nem megfelelő ilyen játékot találtak.

A mechanikai és villamos laboratóriumban 19 fajta lövedékes játékot vizsgáltak, 4-nél állapították meg, hogy a lövedékek mozgási energiája meghaladja az előírást.

A közlemény szerint fulladásveszély súlyos kockázatát jelenti a gyerekeknél, ha a lövedékek tapadókorongja könnyen levállik, ezt 7 fajtánál vizsgálták, és 5-nél állapították meg, hogy a felerősítés a szükségesnél gyengébb.

Az élelmiszer és vegyipari laboratóriumban vizsgált 14 féle lövedékes játék 43 százaléka tartalmazott egészségre ártalmas lágyítószert. Hatféle játék lövedékében mutatták ki, hogy a tiltott DEHP és DBP lágyítószerből jóval az uniós határértéket meghaladó mennyiséget tartalmaz.

A nem biztonságos játékfegyverek és az NFH által letiltott egyéb veszélyes termékek listája a következő linken érhető el: http://www.nfh.hu/magyar/hasznos/termekbiztonsag/veszelyes_1

 

Forrás: MTI

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

Pályázat típusa: rajzpályázatKorosztály: óvodások és általános iskolás alsó tagozatosokBeküldési határidő: 2025. június 10.
Kés - és?

Kés - és?

A háziasszony jellemzően főz. Persze nem sorsszerűen. A gyorséttermek, pizzák, hamburgerek és csirkemell csíkok világában igazzá vált: aki telefonálni tud, főzni is tud.
Ugrás az oldal tetejére