Jelenlegi hely

Az egészséges életkezdet: transzgenerációs traumákon innen és túl

Az AnyaBaba Mozgalom a szülészet újjászületéséért az Egészségügyi Világszervezet normális szülésre vonatkozó ajánlásait és a Baba-barát Kórház kezdeményezéseit foglalja össze, és ez határozza meg a szülészeti ellátásra vonatkozó iránymutatást. Ez a minőségbiztosítási rendszer az AnyaBaba egységet támogatja a várandósság, szülés során és a szülést követő időszakban.

Az AnyaBaba Mozgalom magyarországi védnöke Ékes Ilona, az ERGO Európai Regionális Szervezet elnöke. 2010 óta dolgozik Csomóné Lindmayer Katalinnal, az AnyaBaba mozgalom vezetőjével a szülészet újjászületésén. Az idei évben az ERGO által képviselt nagyon súlyos témakörök közül a szülészet kapott fő figyelmet, így ennek kapcsán júniusban egy 3 napos családi szakmai hétvégét töltöttünk el együtt Áldás népesség a Kárpát-medencében címmel, ezt követte ebben a sorban a novemberi Egészséges életkezdet: transzgenerációs traumákon innen és túl szakmai nap és műhelymunka.

Michaela Mrowetz asszony Csehországból - a szülés körüli traumák és gyógyításuk szakembere, nemzetközi szaktekintélye - van segítségünkre a felismerésben, meghatározásban és a gyógyulás útjának megtalálásában.

Pénteken az elméleti részben mélyedtünk el, megnéztük, hogy a jogrendszer miben áll a családok mellett és ez mennyire van vagy nincs összhangban a valósággal, az általunk elképzeltekkel.

A szülés körüli szakemberek bemutatták nekünk, hogy milyen új kutatások, tanulmányok jöttek létre, milyen jó gyakorlatok vannak, amivel az AnyaBaba egységet támogatni tudjuk.

Útmutatónk az évmilliók óta változatlan, természetes, egészséges folyamatokon alapuló biológiai norma. Röviden meghallgattuk a hozzá kapcsolódó kutatásokat, anyákkal, családokkal, intézményekkel való közös munka eredményeként született szakmai tapasztalatokat, és megnéztük mik az ezekben létrejövő dinamikák, erők, energiák és praktikák. A pénteki jótékonysági koncerten Várpalotáról is érkező művészek képviseltetik magukat és teszik széppé az estet. Külön köszönet Horváthné dr. Csomó Orsolya, Mellárné Mikolics Judit, Rudolf Krisztina művészeknek, hogy ekkora utat tettek meg azért, hogy gyermekeink szépen, biztonságban és szeretetben születhessenek.

A szombati napon pedig egész nap gyakoroltunk, műhelymunka során dolgoztunk az AnyaBaba egység gyakorlati támogatásán.

Szülészeti elhelyezést vizsgáló felmérésünk jelenleg az AnyaBaba egység megvalósulását vizsgálja a magyarországi szülészeteken. A szülészeti elhelyezés jobb megismerése érdekében, illetve hogy a problémát körülhatároltabban tudjuk jelezni a megfelelő fórumok felé, kérjük, töltse ki az alábbi Szülészeti felmérésre irányuló kérdőívünket.

Az AnyaBaba Mozgalom a szülészet újjászületéséért az Egészségügyi Világszervezet normális szülésre vonatkozó ajánlásait és a Baba-barát Kórház kezdeményezéseit foglalja össze, és ez határozza meg a szülészeti ellátásra vonatkozó iránymutatást. Ez egy 170 ország összefogásából született minőségbiztosítási rendszer, mely az AnyaBaba egységet támogatja a várandósság, szülés során és a szülést követő időszakban.

Célunk, hogy minél több családdal megismertessük a természetes, egészséges folyamatokat, a biológiai normát és azokat a jogokat, melyek ezek megélésében támogatják őket. Másik célunk, hogy létrejöjjön egy olyan szülészeti központ, ahol ezt az egészséget támogató rendszert be tudjuk mutatni, és végül, hogy az országban a szülészeti ellátás az édesanyák, kisbabák és családok egészségét védje a legújabb kutatások alapján. Ezt továbbképzésekkel és gyakorlati képzéssel is támogatni tudjuk, valamint családi napok, családoknak szóló előadások, műhelymunkák során a családok felkészülésében is részt tudunk venni. Ezt országjárás keretében is el tudjuk képzelni.

Az interneten és FB-on is megtalálhatóak vagyunk: www.anyababamozgalom.hu, www.anyatejmisszio.hu, www.szuletesmese.hu

Képzésekkel, továbbképzésekkel várjuk az érdeklődőket. A Születésmese gyerekeknek a szülés, születés meghatározó pillanatát vetíti elénk, a gyerekek nyelvére szabva, korosztályos bontásban kínáljuk ezt a lehetőséget közösségek, iskolák, óvodák számára.

Felnőtteknek Milyen volt … szülésfeldolgozó programmal állunk rendelkezésre, ahol a szülés és/vagy születésük feldolgozásában tudunk segítséget nyújtani akár személyes ülés keretében vagy csoportos feldolgozó alkalom formájában.

Csomóné Lindmayer Katalin

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

10 tavaszindító családi bakancslista

10 tavaszindító családi bakancslista

Márciusban valami megmozdul bennünk. Több fény, enyhébb levegő, hosszabb délutánok – és hirtelen mindenki kimozdulna. A tavasz tökéletes alkalom arra, hogy családként is új ritmust találjatok. Nem kell nagy utazás, nem kell költséges program. Elég néhány tudatos, közösen megélt pillanat. Íme egy általános, bárhol megvalósítható tavaszi bakancslista, amelyből kedvetek szerint válogathattok.
Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Víz nélkül nincs jövő: 7+1 játékos ötlet a Víz Világnapjára gyerekekkel

Március 22. a Víz Világnapja, amelyet az ENSZ kezdeményezésére 1993 óta ünneplünk világszerte. A cél egyszerű, mégis óriási jelentőségű: felhívni a figyelmet arra, hogy a víz nem korlátlan erőforrás. Gyerekként a víz játék, pancsolás, esőcsizmás ugrálás a tócsában. Felnőttként felelősség is. A jó hír? A kettő összeérhet. Íme 7+1 játékos, mégis szemléletformáló ötlet, amelyet bárhol az országban megvalósíthattok.
Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Ugrás az oldal tetejére