Jelenlegi hely

Örökmozgó család

Beküldő lakhelye: Budapest

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját gyermekrajz

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni, ahogy fejlődnek.

Ahogy napról napra fejlődnek, és látni hogy az a sok energia amit belefektetek a nevelésükbe nem vész el. 

Időpontra mentünk és mindig nyugtatni kellett a lányomat, hogy odaérünk időben, és nem késünk el. Egy pár hét múlva (sajnos) elcsúsztunk az időbeosztással és siettettem hogy gyerünk mert elkésünk. Erre a lányom megszólalt: "Anya! Ne azt mondogasd, hogy elkésünk, hanem hogy időben odaérünk!" Nem tudom szavakkal leírni milyen boldogság töltött el abban a pillanatban. 

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben?

A hiszti, dac, ellenállás, feleselés kezelése.

A hiszti,a dac, a duzzogás nálunk sajnos mindennapos játszmázássá vált. A lányom nagyon impulzív, érzései nagyon intenzívek. Ha dühös, feszült nagyot kiabál, csapkod. Ha hisztis akkor úgy tesz mintha zokogna nagyon hangosan de könnycsepp egy szál sem. Hosszú hónapok során rájöttem ha a sablonos mondataimat mondom: Fejezd be! Ne hisztizz! az csak olaj a tűzre. Megölelem és megvárom amíg elül a vihar. Pár hete volt hogy, az ovistársa az anyukájával játszóházba mentek, és a lányom is csatlakozni akart, de sajnos én nem így készültem. Zengett az ovi folyosója, úgy sírt. Úgy érzem, hogy az ehhez hasonló szituációktól pár perc alatt éveket öregszem. A testvérét mai napig nehezen fogadja el, már 1 éve velünk van, de a konfliktusok elég sűrűek.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Megvettem az erről szóló könyvet is, és nagyon tetszik, mert rávilágított mit kell másképpen mondanom, vagy tennem. El is kezdtem gyakorolni a problémás szituációkban is, ami nagyon nehezen ment az (berögzült válaszaim miatt is)elején, majd egyre jobban sikerült. Azonban vannak olyan szituációk amikben megakadok, és nem bírok továbbhaladni. Nagyon nagy segítségemre lenne ez a tréning, mert a lányom már 6 éves, és szeretném őt jobban megérteni, hogy a napjaink kicsit gördülékenyebben menjenek, illetve hogy rájöhessek mi az a cselekvés, viselkedés a részemről amivel generálom a hisztit. Szeretnék változtatni a kapcsolatunkon. Nagyon köszönöm a lehetőséget!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére