Jelenlegi hely

Tápiókapuding gránátalmával és pisztáciával

A tápiókapuding első kóstolásra családunk kedvence lett. Ezek a kis gyöngyök amikor elkezdjük főzni, áttetszővé válnak, zselészerűek lesznek. Kókusztejjel készítve finom, krémszerű, kókusz ízű pudingot kapunk, egészen különleges desszertünk lesz. 
A gránátalma tele van antioxidánssal, lassítja az öregedést, sok benne a C-vitalmin, immunrendszerünk jóbarátja.

Hozzávalók: 

  • 1 nagyobb bögre (3 dl) tápiókagyöngy
  • 1 gránátalma
  • 1 marék sótlan pisztácia (megpucolva, durvára törve)
  • 1 doboz kókusztej (400 ml)
  • 3 dl tej 
  • 3-4 evőkanál barna cukor (ízlés szerint)
  • 1/2 tk. vanília aroma
  • víz (amibe beáztatjuk a tápiókagyöngyöt)

 


 

A tápiókagyöngyöt beáztatjuk 15 percbe annyi vízbe, hogy két újjnyira ellepje. Közben a kemény kis gyöngyök szépen megpuhulnak. Leöblítjük és lassan főzzük az összes hozzávalóval, a gyümölcs kivételével.

Amíg megpuhul, addig neki is láthatunk a gránátalmából a magokat kivarázsolni. Ebben a gyerekek is tudnak segíteni, pici kezükkel ügyesen tudják a kis hártyákat a magokról leszedni, addig tudunk beszélgeti.
 

Akkor lesz jó a tápióka, ha áttetszővé válnak a gyöngyök, kóstoljuk meg 15-20 perc elteltével, hogy megpuhult-e. Ha készen van a pudingunk, picit hagyjuk hűlni. 
Önthetünk még hozzá egy kis tejet, ha nagyon sűrű lenne.  Langyosan poharakba szedjük, rátesszük a gránátalmát és a pisztáciát. Fogyaszthatjuk hidegen is, nekünk épphogy kihűlve ízlik legjobban. 

Bármilyen gyümölcsöt tehetünk a tápiókapuding tetejére, áfonyát, mangót, meggyet, epret, a kedvenc gyümölcsünket. Ebből a mennyiségből hat adag tápiókapudingunk lesz. 

 

Jó étvágyat!

 

May Andi - Monorimami

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Ugrás az oldal tetejére