Jelenlegi hely

A Te hangodat ismerem - Énekkel, zenével az inkubátorok mellett

A világhírű magyar zeneszerző, zenepedagógus Kodály Zoltán egyik híres mondata: "Az anya nemcsak a testét adja gyermekének, a lelkét is a magáéból építi fel." Ennek a fontos gondolatnak a jegyében dolgoznak a Ringató énekes-játékos foglalkozásokon a pedagógusok Magyarországon, akik a szülőkkel és a három év alatti gyermekekkel való közös éneklés és játék során a művészet eszközeit használják.

A Ringató foglalkozásokon a zenei képességek fejlődnek az érzelmi neveléssel párhuzamosan, s anya és a gyermek között erősödik a kapcsolat a zene erejével. A Ringató Magyar Zenei Nevelési Alapítvány munkatársai 2014. januárjától azonban már a kórházakban is jelen vannak. Segítik a szülőket abban, hogy rátaláljanak a saját hangjukra, merjenek énekelni, mondókázni a picinek a PIC osztályon töltött idő alatt is. A krízishelyzetben segítségre van szükség, hiszen sokszor még megszólalni is nehéz a szülőknek.... Jelmondatuk: "A Te hangodat ismerem …"- a kisbaba szól így édesanyjához, hiszen az ő hangja a baba számára maga a megnyugvás,a teljesség.


Több orvosi tanulmány is alátámasztja, hogy az édesanya énekhangja a zeneterápiában a leghatásosabb a koraszülöttek vagy a beteg újszülöttek gyógyításában: javul a gyermekek szaturációja, harmonizálódik a pulzusuk, légzésük, s az anyában lévő szorongás is csökken, ha énekel. 

A budapesti Semmelweis Egyetem I. sz Gyermekklinikájának PIC osztálya volt az első, ahová Dr. Szabó Miklós osztályvezető egyetemi docens hívta be a zenét. Együttműködve a neonatológusokkal, nővérekkel folyamatosan figyeltük, mi a legoptimálisabb a babák és a szülők számára, így ma egy olyan módszer van a kezünkben, mely képes a különböző állapotú és korú koraszülöttek, újszülöttek gyógyításában differenciált módon segíteni. A zene egyfajta gyógyszer, így figyelni kell az adagolásra és finoman be kell állítani- mindenkinél egyéni módon.
Az elmúlt közel két év során már további nyolc kórházban indítottuk el a programot, 2016 első negyedévében már elmondhatjuk, hogy Magyarország mind a négy orvostudományi egyetemének gyermekklinikáján rendszeresen jelen van a PIC osztályokon a kodályi gondolatok szerint megvalósuló élő énekszó, személyes kapcsolat, finom érintés.
Hazay Tímea, PIC Ringató programvezető

További információ: https://www.facebook.com/PICRingato
www.ringato.hu

 

"A te hangodat ismerem - szól képzeletben egy koraszülött gyermek az édesanyjához, édesapjához. Zenei programunkkal szeretnénk segítséget nyújtani azoknak a családoknak, akik váratlanul, egyik pillanatról a másikra kezükben tartják aprócska babájukat. Az édesanya hangja talán kezdetben bizonytalanul, de segítségünkkel egyre természetesebben és bátrabban támogatja és erősíti gyermekét a gyógyulásban, fejlődésben. Köszönjük, hogy segítségeddel a kórházakban a koraszülött-újszülött intenzív osztályokon biztosíthatjuk az élő énekszó és élő hangszerjáték gyógyító erejét, melyet több orvosi kutatás is alátámaszt."
www.atehangodatismerem.hu

Forrás: http://www.mellettedahelyem.hu/pici-ellatas/te-hangodat-ismerem

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére