Jelenlegi hely

Erre figyeljetek a felfújható játékoknál!

Fogyasztóvédelmi tanácsok a szabadtéri és strandjátékok használatához, valamint hasznos tippek medencevásárláshoz.

Felfújható játékok 

Figyeljetek arra, hogy ezek csak az úszást segítő eszközök, de nem akadályozzák meg a vízbe fulladást, ezért az úszni nem tudó gyereket ezzel sem engedjétek a mély vízbe! Ellenőrizzétek a szelepeket, és hogy nem ereszt-e a játék. Mindig legfeljebb karnyújtásnyira távolodjatok a gyerektől!

Úszógumi

Ne feledd, hogy a gyerek felemelheti mindkét karját, és így könnyen kicsúszhat az úszógumiból.

Karúszó

Ellenőrizd, hogy a gyerek életkorának és súlyának megfelelő eszközt használjon!

Strandlabda

A szabad vizekben balesetveszélyt jelenthet, ha a szél vagy a hullámok elsodorják a labdát, és a gyerek utánamegy. Beszélgessetek el vele ennek veszélyeiről, és arról, hogy nem éri meg a kockázatot, lehet másik labdát venni.

Vízipisztoly

Tanítsd meg nekik, hogy ne célozzon vele arcra, a szemkárosodás veszélye miatt!

Mielőtt fejest ugranánk a medencevásárlásba

Alapvetően három medencetípust – merev, puha falú, valamint fémvázas – különítenek el a szakértők. A puha falú, felfújható medencék előnye a könnyű telepíthetőség és a gyors összerakás, míg a merev falú és a fémvázas szerkezeteknél hosszadalmasabb és időigényesebb a felállítás, cserébe stabilabbak, nagyobb a mélységük és jobban bírják a gyűrődést. A felfújható peremű medencék általában 1-2 szezont bírnak ki, az erősített felső résszel rendelkező típusokat azonban akár 4-6 nyáron keresztül is használhatjuk.

Vásárlásnál fontosabb szempontok: hányan fogják használni a medencét, milyen életkorúak, mennyire aktívak (vízi kiegészítők, csúszda, játék), a szezonban hányszor használjuk majd.

A medence megvásárlása után figyelni kell a megfelelő elhelyezésre, a folyamatos karbantartásra és tisztításra is. A medencét az élettérhez közel, egy abszolút sík, homogén, tiszta és stabil területre ajánlott felállítani, aminek a közelében nincsen hangsúlyos növényzet, nincsenek szúrós és éles tárgyak, és ahol kevés az árnyék, hiszen a napon könnyebben felmelegszik benne a víz, és a gyors koszolódás is elkerülhető.

A maximális tisztaság érdekében mindig zuhanyozzunk le a medence használata előtt, figyeljünk folyamatosan a víz pH-értékére, ami legkönnyebben klórtabletták használatával szabályozható. Naponta használjunk medencetisztító hálót, amivel könnyedén eltávolíthatjuk a bogarakat és faleveleket a vízből. Az éjszakai tároláshoz érdemes takarófóliát beszerezni, ami megakadályozza a gyors piszkolódást, valamint mérsékeli a hőveszteséget is.

A nyári szezon végeztével a medencét mindenképpen fertőtlenítsük, mossuk át zsíroldó tisztítószerrel, majd száradás után minél kisebbre összehajtva, eredeti csomagolásában, vagy egy nagyobb dobozban tároljuk, lehetőség szerint hűvös, naptól védett helyen.

Forrás: mall.hu

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére