Jelenlegi hely

Fesztiválozni környezettudatosan? Van néhány tippünk!

Itt a nyári buliszezon, tele fesztiválokkal. A hajnalig tartó szórakozás mellett lehetünk tudatosabbak is! Például napközben józanul. Itt a környezettudatos fesztiválozók csekklistája.

Miből is iszunk?

Egy buliban néha ez az egyik legnagyobb kérdés. Nem fárasztalak a műanyagpalackok mennyiségével, elég, ha tudod, 450 kék bálna súlyának megfelelő Pet palack került a vízbe a járvány előtt csak az USA-ban egy fesztiválszezonban.

Jogos a kérdés: otthon újra használod a poharad a nyári bulikon meg nem? Lusta vagy magaddal vinni a kulacsod, sok helyet foglal?

Szerencsére ma már mindenre van megoldás:

  • repohár vagy
  • karabineres kulacs, vagy
  • összecsukható kulacs

Igen, jól olvasod! Ráadásul mindezekért nem kell őrült nagy keresést levágnod, már a környezettudatosságáról ismert kék -sárga nevű svéd óriásnál egy egyszerű vásárlással beszerezhető.

Kávénak, teának és akár a forró leveshez is jól tud jönni egy termobögre. Csak jól záródó legyen!

Tisztálkodószerekből, sminkből is lebomlót?

Ugyan elvileg már olyat használsz otthon, de ha nem, most sem késő elkezdeni. Az összes német nevű drogériában találsz lebomló csomagolásban szappant, fogkrémből pasztilla formájút, fanyelű fogkefét. Ne felejts el kis, visszazárható dobozkát venni nekik, nehogy elázzanak!

A kassza közeli állványon található kis flakonokat ne dobd el, ha kifogytak, újratölthetőek a következő kalandodhoz!

Flitteres halak és teknősök?

Csak papírra rajzolva! Bizony, a glitter, flitter és egyéb csillivilli díszítők lemosáskor a mosdóból a vízhálózaton át az élővizeinkbe jutva szennyezik vizeinket, megölik a halakat! Használj bioglittert vagy csak egyszerűen csillogtasd a személyiséged!

Közlekedj környezetkímélően!

Állsz a kocsiddal a buli helyszíne felé araszoló parkolni igyekező autók között, és dödörögsz, hogy miért is nem jöttél gyalog?

Az üvegházhatást okozó gázok kibocsátása globális probléma. Átlagosan egy fesztivál 500 tonna (ez három egyemeletes ház súlya) a szén-dioxid-kibocsátás és egy fesztivál-látogató 5 kg CO2-t állít elő naponta, a „Zöldebb Fesztivál” legfrissebb jelentése szerint.

Próbáld ki a fesztiválbuszokat, vonatot, kerékpárt, bérelhető elektromos rollert, kerékpárt, a lábadat! Ha nem tudsz lemondani az autóról, akkor fogj össze az ismerősökkel és töltsétek meg a kocsit; de válaszhatod a közösségi autóközlekedést, bérelhetsz zöld autót is.

Saját tányér, evőeszköz

Jaja, mint az alsóban a tisztasági csomag! Saját tányér, evőeszköz, de persze sokkal trendibb kivitelben. És napi 3-4 villával, kanállal, késsel és tányérral kevesebb. Egy ezer fős megmozdulásnál ez már több zsáknyi szemét.

A Sziget fesztiválon 452 ezren! buliztak 2022-ben. Számoljunk, mennyi szemét is az?

Cipelj, ne szemetelj!

Ne hagyd hátra a sátrad, esernyőt, gumicsizmát, hálózsákot, egyéb holmijaid! Persze, cipelni kell. De ha meg is untad, mennyire fog majd neki örülni egy hajléktalan vagy egy állatmenhely! Vagy jövőre nem kell újat venned, és a megtakarított pénzből beruházhatsz egy újabb koncertjegyre.

Dobd ki a hulladékot szelektíven!

Sok fesztivál és koncerthelyszínen szelektíven gyűjtik a szemetet. Ne tartson vissza a restség, Te is szelektálj! Ha a buli helyszínén nincs ilyen, ha megtehedet mert befér a közösen bérelt kocsiba vidd haza. Vagy a következő településen álljatok meg és dobjátok ki a szelektív szemétgyűjtő szigeten.

Köszi hogy Te is figyelsz a környezetedre szórakozás közben is! Jó bulizást a nyárra!

ADL - Debrecenimami

Forrás: repohar.hu Facebook oldala; ikea.hu; bioglitter.hu;

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére