Jelenlegi hely

Kánikula idején fokozott folyadékfogyasztás!

Már most rekkenő hőség van, és a hétvégére még további felmelegedést ígérnek. Dietetikusként és táplálkozási tanácsadóként különösen fontosnak tartom, hogy felhívjam a figyelmet a megfelelő folyadék fogyasztásra.

A gyerekek általában csak az utolsó utáni pillanatban szólnak, hogy szomjasak, vagy néha akkor sem, ezért szülőként mi válunk felelőssé gyermekeink folyadék fogyasztásában.

  • A nap folyamán többször kínáljunk fel gyermekünknek egy pohár vizet,
  • és az is jó, ha eleve kikészítünk neki egy pohárral az asztalra, melyet nap közben párszor frissre cseréljük.
  • Figyeljünk közben magunkra is, amikor gyermekünk iszik, mi is igyunk meg 2-2,5 dl vizet, amikor pedig mi szomjazunk meg, a gyermeknek is töltsünk egy pohárral.

„Azok vagyunk, amit megiszunk” - Habár minden folyadéktartalmú étel segíti folyadékszükségleteinket, a víz legnagyobb mennyisége abból származik, amit megiszunk. Az anyagcsere folyamatokban, a normális vérkeringés fenntartásában, valamint a folyadékháztartásban a víz alapvető szerepet játszik. Megfelelő mennyiségű víz fogyasztása nemcsak a hidratáltságunk fedezésére, hanem az egészséges étrend fenntartására is szolgál.

A fokozott hőségben különösen figyelnünk kell arra, hogy elegendő folyadékot igyon az egész család.

  • Az üdítőitalok és a rostos üdítők nem jók a folyadék pótlására már csak a kalóriamennyiségük miatt sem, gyermekeknél pedig a fogszuvasodás megelőzése miatt nemcsak az édességek, hanem a sok cukros üdítőital fogyasztására is oda kell figyelni.
  • Már akkor igyuk meg az első pohár vizet, mikor még nem érezzük magunkat szomjasnak, hisz az már egy jelzés a kiszáradásra a szervezettől.
  • Óránként 2-2,5dl vizet fogyasszunk!
  • Ha nem szeretjük a semleges víz ízét, próbáljuk meg, hogy a vízbe teszünk egy nagyon kevés gyümölcslevet, egy szelet citromot, narancsot vagy lime-ot.
  • Ha lehet, akkor kerüljük azt, hogy egész nap cukros, rostos üdítőket igyon a gyermek. Tegyük színesebbé számukra is a folyadékpótlást, például színes szívószálakkal díszíthetjük a vizespoharukat, vagy
  • engedjük, hogy ő válassza ki a poharat, amelybe a vizet öntjük.
  • Vonjuk be az előkészítésbe, így biztosan több kedve lesz megkóstolni a felkínált folyadékot, vizet is.

Forrás: babykitchen.blog.hu

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Itt a Veganuár, Te tudod mi az?

Ne nevess ki, bizonyára tájékozottabb vagy nálam. Azt hittem sokáig, hogy a Veganuár kifejezés egy, a média által kitalált frappáns elnevezés a diétás januári étkezésre. Míg ki nem derült számomra, hogy egy levédett kifejezés és egy mozgalom.
Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Télen is kertészkedhetünk? Friss saláták egy virágládából!

Naná, hogy télen is ehetünk friss salátát! Nem is egy növény kedveli a hűvös időt, ha van egy jó ablakpárkányod van teraszod, kertészkedj!
Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre a más gyerekekkel való összehasonlítás?

Az én gyerekem okosabb? Hogyan hat a gyerekekre más gyerekekkel való összehasonlítás?

Milyen hatással van a gyerekek önbizalmára, ha állandóan másokhoz hasonlítjuk őket? Ha szülőként te is feltetted már magadnak ezt a kérdést, ez a cikk segít megérteni, mit tehetsz gyermekeid egészséges önértékeléséért. - Szalai - Lászlók Kitti pszichopedagógus és tanulásban akadályozottak szakos mesterfokozatú gyógypedagógus, az AStOP – Auditív- Stresszt Oldó program szakértője, a ” Játszva olvass! ” megálmodója és megalkotója írása.
Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Ugrás az oldal tetejére