Jelenlegi hely

Ásd bele magad!

Pályázat típusa: alkotópályázat
Beküldési határidő: 2023. október 15.
Korcsoport: 9. - 12. osztályos diákoknak

„Legyünk büszkék arra, amik voltunk, s igyekezzünk különbek lenni annál, amik vagyunk!” Herman Ottó

Ásd bele magad!
vakondbarát kert plakáttervező pályázat

A Herman Ottó Intézet Nonprofit Kft. az Agrárminisztérium Természetmegőrzési Főosztályával karöltve kreatív alkotópályázatokat hirdet, az év emlőse, a vakond témakörben, középiskolás fiatalok részére.

Sok kerttulajdonost bosszantanak a vakondtúrások. De miért lehet hasznos társ a kertben a vakond? Miért szép és hasznos egy göröngyösebb talajú kert? Miért jó, ha meghagyjuk a vadvirágokat a kertünkben? Miért jó, ha a vakondon kívül a kertünkbe látogatnak a madarak, békák, denevérek, méhek és lepkék? A vadonlesők az év emlőse kezdeményezés kapcsán már sok hasznos tippet fogalmaztak meg. Most rajtad a sor! Mutass meg a válaszok közül egyet-kettőt a kerttulajdonosoknak egy plakáton! Próbálj meg olyan plakátot készíteni, amit a saját településeden is ki lehetne ragasztani egy információs táblára!

A Vadonleső Program 2023-ban a vakondot választotta az év emlősének, így idén ezek a témák különösen aktuálisak.

Kik jelentkezhetnek?

1. korosztály: 9. -10. osztályos gyerekek
2. korosztály: 11. -12. osztályos gyerekek

Hová kell beküldeni?

Regisztráció, pályamunkák beküldése ITT

Beérkezési határidő: 2023. október 15. 23:59

Nyeremény:

A legjobb alkotások természetvédelemmel kapcsolatos ajándéktárgyakban és élményajándékokban részesülnek!

Figyelem! A pályázatról szóló cikkünk nem teljes körű tájékoztatás, csak a pályázat legfontosabb részleteit jelenítjük meg. A teljes kiíráshoz kérjük tekintse meg az eredeti kiírást ITT.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Jöhet néhány adventi koszorú inspirációnak?

Jöhet néhány adventi koszorú inspirációnak?

Még nem tudtál választani, idén milyen stílusban legyen az adventi dekoráció? Nézd meg ajánlónkat, biztos gyorsan megjön az ihleted!
Hangold karácsonyira az ajtódat is!

Hangold karácsonyira az ajtódat is!

Adventi ajtóra, ablakra való ünnepi dekorációkhoz hoztunk rengeteg inspirációt a klasszikustól a rendhagyóig. Karácsonyi trendkalauzunk az ajtódíszekből, kopogtatókból nyújt alapos válogatást. Sőt, akasztókból is készültünk!
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 74. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Hogyan ünnepeljük a Márton napot gyerekekkel?

Hogyan ünnepeljük a Márton napot gyerekekkel?

A Márton nap rengeteg, izgalmas, közös program lehetőséget ígér a családoknak. Összegyűjtöttük a legjobbakat, melyeket a kicsik is élvezni fognak. Vannak kimozdulósak és együtt, otthon kuckózósak egyaránt. Lássuk!
Ugrás az oldal tetejére